Zarabianie na YouTube

Wielu głowi się, w jaki sposób możliwe jest zarabianie przez Internet. Ludzie próbują wszelakich sposobów – od mniej opłacalnych, typu klikanie w reklamy i czytanie maili, bo bardziej opłacalne, na przykład posiadanie swojej strony internetowej i wynajmowanie powierzchni reklamowej, do dość innowacyjnych – czerpanie zysku z popularnych medium, czyli serwisów skupiających wielkie masy ludzi – serwisy społecznościowe.

YouTube jest przykładem takiego portalu. Różni się on nieco od Facebooka, lecz są to tylko pozory, które jak wiadomo – mylą. Bo czym że jest zdobywanie znajomych? Co z udzielaniem się w popularnych profilach? Jeśli nie jest to częściowo portal społecznościowy, to Google nie jest wyszukiwarką…

Mając dobry pomysł i elementarną wiedzę o marketingu, łatwo można stworzyć film generujący pewne zyski. Zarabianie na YouTube stało się ostatnio możliwe także w Europie (do tej pory tylko w Stanach Zjednoczonych).

Chcąc czerpać zyski z YouTube, przede wszystkim nie można oczekiwać cudów. Zarobki zarobkami, ale aby wyciągnąć średnią krajową, trzeba odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim przeglądaj trendy i śledź na bieżąco, co jest popularne i co z pewnością zaciekawi internautów.

 

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Zarabianie na YouTube”

  1. MIichał:

    Jest taki kanał na YouTube – Polimaty. Jego główna twarz właśnie występuje w reklamie jednego dobrze znanego banku – Mu……k.
    Wychodzi na to, że na YouTube da się zarabiać i nawet można dzięki niemu zrobić karierę. Duże kwoty z samych reklam da się generować jak się człowiek poświęci temu zajęciu, małe kwoty jak nagrywa od czasu do czasu i nie koniecznie na tematy w YT popularne.
    Ponad to YouTube można wykorzystać do reklamy biznesu, a to mało kto bierze pod uwagę.

Napisz komentarz lub opinię na forum: