Zarabianie – Czy praca zawodowa może stać się hobby?

Czy praca zawodowa może stać się hobby? Od pewnego czasu obserwuję różnych ludzi, którzy poświęcają kilkanaście godzin dziennie na pracę. Czy lubią to co robią? Czy sprawia im to przyjemność ? A może jedynym motorem napędowym są tylko pieniądze ? Tak się składa, że wspomniane wcześniej osoby pracują przez internet i osobiście skłaniałbym się do takiego wniosku, że pracują z przyjemnością. Wydaje się, że łączą przyjemne z pożytecznym – bawią się i jednocześnie pracują.

Zarabianie w internecie stało się jednak ich hobby. Gdy pytam czy zabierają ze sobą laptopa na urlop, wszyscy odpowiadają twierdząco. Kolejną rzeczą która ich łączy, to zwykły, szary tryb życia – tzn. nie rozbijają się jakimiś drogimi samochodami, posiadają zwykłe, nieduże domy. Nie pytałem tylko jak wyglądają ich konta w banku. Sądzę, jednak, że raczej wszyscy mają dość pokaźne sumy, skoro tyle pracują. Chyba, że zarabianie w internecie nie jest aż tak bardzo dochodowe i ilość czasu spędzona na pracę nie przedkłada się bezpośrednio na zarobki.

Dlaczego wogóle rozważam taki temat ? Nie ukrywam, że interesuje mnie praca przez internet. Jestem pewien, że dzięki niej można dobrze zarobić, jednak nie chciałbym tracić większości życia na pracę i nie mieć z tego odpowiednich profitów. Póki co zajmuję się tym tylko z doskoku.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: