Zdjęcia z targów – fotografia “targowa” jako branża w biznesie

Fotografia cyfrowa znajduje coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Już nie tylko sesje portretowe, zdjęcia z wakacji czy reportaże ze ślubów. Fotograf wchodzi coraz śmielej w świat biznesu, świat większych pieniędzy i niecodziennych wyzwań. Firmy dostrzegają potencjał swoich przedsięwzięć przy współpracy z profesjonalnymi fotografami.
Każde istotne wydarzenie w firmie powinno zostać uwiecznione w dokumentacji fotograficznej, szczególnie gdy jest to wydarzenie „wyjazdowe”. Mowa przede wszystkim o targach, wszelakich prezentacjach czy sympozjach. Firmy zajmujące wysokie pozycje w swoich branżach wystawiają swoje produkty czy usługi na targach branżowych.

Najwięcej imprez targowych odbywa się w Poznaniu, z uwagi na funkcjonowanie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które w 2011 roku obchodziły 90 lecie istnienia. Tradycja zobowiązuje… W związku z tym fotografowie w Poznaniu mają szerokie możliwości by zaistnieć w świecie fotografii korporacyjnej.

Każda firma przeznacza określony budżet na targi, nierzadko ujęte są w nim usługi fotograficzne. Fotograf na targach zajmuje się zazwyczaj wydarzeniami na stoisku.

Zdjęcia gości pojawiających się na stoiskach targowych to główne zadanie fotografa. Piękne hostessy to zawsze świetny pretekst to zrobienia sobie zdjęcia na tle stoiska. Fotograf musi być zawsze czujny i znajdować się wszędzie tam gdzie dzieją się ważne wydarzenia na targach.

Bardzo często firmy by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów korzystają z dość niekonwencjonalnych metod. Zdarza się, że na stoisku aranżowana jest profesjonalna sesja zdjęciowa z pięknymi kobietami. Tam gdzie błysk fleszy tam musi być coś interesującego – taki jest zamysł urządzenia sesji wraz z błyskawicznym drukowaniem zdjęć.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko stoiska targowe, to również pokazy. Chociażby pokazy kolekcji ubrań na Targach Mody. Każda firma prezentująca się na wybiegu zleca wykonanie zdjęć profesjonalnemu fotografowi.

Na wszystkich targach w Poznaniu odbywają się tak zwane wieczory branżowe oraz gale. Wręczenie nagród czy medali za najlepszy produkt w danej branży, występy artystyczne znanych gwiazd czy oficjalne otwarcia z udziałem ważnych osobistości. Wszędzie tam niezbędny jest fotograf targowy by żadne ważne wydarzenie nie zostało pominięte.

Istotne jest by fotograf na targi nie był przypadkową osobą, wybraną chociażby po jego zdjęciach ze ślubów czy wesel. Należy pamiętać, że fotograf ślubny niekoniecznie może się sprawdzić w roli fotoreportera na wydarzeniach targowych czy medialnych.

Targi i imprezy im towarzyszące wymagają jednak innej charakterystyki sprzętu oraz umiejętności. Tak więc przy wyborze fotografa na targi warto zwrócić uwagę, czy dana osoba posiada doświadczenie w tego typu fotoreportaży. Dobry fotograf jest miarą sukcesu firmy po targach, ponieważ profesjonalna dokumentacja fotograficzna to świetne narzędzie marketingowe.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: