Życzenia imieninowe i urodzinowe

Każdego dnia na świecie obchodzone są różne okazje. Niektóre związane są z wiarą jaka obowiązuje w danym kraju, przykładem może być takie katolickie święto jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Inne są świętami obchodzonymi praktycznie na całym świecie, przykładem takim jest Nowy Rok. Myślę że jak byśmy chcieli spisać wszystkie święta, to tak jak zaznaczyłem na wstępnie, nie było by dnia, którego nie obchodzilibyśmy jakieś okazji. Nawet 1 listopada, dzień smutny i zaduszny jest świętem zmarłych.

Oprócz wyżej wymienionych świąt, każdy z nas ma swoje osobiste, jakimi są urodziny oraz, dość intensywnie obchodzone w Polsce, imieniny. Okazje te niepodzielnie panują w naszym osobistym kalendarzu, chyba nikt z nas nie przepuścił swoich imienin i świętował ze znajomymi. Z obiema z nich wiążą się niepodzielnie dwie sprawy. Pierwsza to prezenty, którymi obdarowujemy osobę świętująca swoje imieniny lub urodziny, druga natomiast to życzenia. Chyba każdy z nas otrzymał choć raz życzenia imieninowe czy urodzinowe w formie wiadomości sms czy kartki pocztowej. W Polsce jednymi z najpopularniejszych są imieniny Andrzeja, czyli Andrzejki, Anny oraz Mikołaja. Ponieważ są to popularne imiona, chyba połowa naszego kraju świętuje wtedy po nocach, a wcześniej kupuje solenizantom prezenty i podarunki.

Zachęcam Państwa również do przeczytania innego naszego bloga, który porusza tematykę związaną z różnymi świętami oraz tekstami życzeń i smsów. Znajdziecie tam również informacje odnośnie różnych stron internetowych, które oferują darmowe kartki elektroniczne i gotowe smsy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: